Владі дісталося на горіхи від МВФ через пенсійну реформу

312
МВФ укотре критикує владу за пенсійну реформу

Міжнародний валютний фонд очікує коригування законопроекту про Антикорупційний суд під час його підготовки до другого читання та закону про пенсійну реформу.

Про це заявив прес-секретар Фонду Джеррі Рай, передає Інтерфакс-Україна.

«Лист, якого ми направили владі, виражає занепокоєння щодо невідповідності деяких положень законопроекту (про Антикорупційний суд – ред.) зобов’язанням України у рамках програми EFF  та рекомендаціям Венеціанської комісії. Ми сподіваємося, що влада візьме до уваги позицію МВФ і законопроект буде доопрацьовано між читаннями в парламенті», – підкреслив представник МВФ.

Він також укотре нагадав, що створення Антикорупційного суду є однією з ключових вимог програми співпраці між Україною та МВФ.

За словами Райя, Фонд розраховує на внесення деяких змін до пенсійної реформи: «Законодавство про пенсійну реформу містить низку важливих положень, які потрібні для модернізації пенсійної системи. Водночас є певні вади, які нівелюють передбачуване (законодавством – ред.) стимулювання громадян, що пропрацювали триваліший термін і зробили більші внески в пенсійну систему».

«Це робить пенсійну систему нестійкою, і ми вважаємо, що потрібна певна робота з усунення цих вад», – пояснив він.

Нагадаємо, 3 жовтня Верховна Рада ухвалила урядовий проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення пенсій».

Документ, зокрема, передбачає проведення осучаснення пенсій і підвищення мінімального страхового стажу для виходу на пенсію з 15 до 25 років.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв