Новий міністр фінансів закликав переглянути податкову реформу

236
Новопризначений міністр фінансів України Олександр Данилюк заявив, що вважає за необхідне скасувати податкові пільги для аграріїв, оскільки це є неефективним методом для держави.

«Я категорично проти будь-яких податкових пільг. Бо пільгами завжди зловживають. Цей інструментарій − неефективний і неправильний», − заявив в інтерв’ю Дзеркалу тижня Данилюк.
Проте, за його словами, Україна поки не готова скасувати спрощену податкову систему, тому, навпаки, держава повинна найближчим часом сприяти максимальній «самозайнятості населення».
«У багатьох галузях це не питання збору податків, це питання виживання, тому активізацію підприємницької ініціативи в малому бізнесі нині слід підтримувати, зокрема і в такий спосіб. Інша річ, що й великий бізнес не має використовувати спрощену систему для оптимізації, це треба ліквідовувати. Крім іншого, такі махінації підривають довіру до самої спрощеної системи», − зазначив глава Міністерства фінансів.
На його думку, він не може стверджувати, що досягнув необхідного успіху на посаді міністра доти, доки не відбудеться позитивних змін у структури Державної фіскальної служби.
«Не вирішивши питань у цій галузі, неможливо змінювати решту, бо ризики для бюджету тільки зростатимуть. Це одна з ключових ролей держави, що збирає податки зі своїх громадян. Відповідно, вона має максимально ефективно діяти в рамках закону, інакше створюватимуться конкурентні перекоси на ринках, а роль держави втрачається як така. Реформа ДФС у пріоритеті − це зобов’язання перед Міжнародним валютним фондом. Уже є скорочення персоналу. Має бути подальше скорочення і підвищення зарплат. А від планів треба відмовлятися. Вони, можливо, будуть якісь внутрішні, але тільки для того, щоби порівнювати, наприклад, ефективність регіональних підрозділів», − підсумував Данилюк.

Коментарi

Коментарiв