Влада пішла шляхом Януковича – Аслунд про випуск євробондів

363
Аналітик американського аналітичного центру Atlantic Council Андерс Аслунд

Випуск єврооблігацій без продовження співпраці з МВФ стане причиною фінансової кризи в Україні.

Таку думку висловив шведсько-американський економіст Андерс Аслунд в інтерв’ю Економічній правді.

«У вересні 2017 року Україна розмістила єврооблігації на 3 млрд дол. під 7,375% річних, але необхідних реформ не відбувається. Україна буде розміщувати облігації на європейському ринку, доки не трапиться фінансова криза», – прогнозує фахівець.

Він переконаний: якщо Україну спіткає фінансова криза, вона буде повністю спричинена українськими можновладцями.

На думку експерта, Україна зможе вийти на зовнішні ринки без програми МВФ, але це буде мати наслідки: «Це буде повторення того, що робив Віктор Янукович у 2011 році. Янукович думав, що він зможе продавати облігації на ринку, і він це робив до 2012 року. Тоді процентна ставка збільшилася до 10%, а попиту на облігації не було».

Також Аслунд зауважив, що не бачить перепон для випуску 2018 року облігацій на кілька мільярдів доларів. Однак він вважає таку політику стратегією уникнення економічного зростання: «Високопосадовці можуть бути зацікавлені в уникненні економічного зростання. Вони живуть на прибутки з монополій. Вони отримують прибутки, бо контролюють економіку. Якщо в економіці багато інвесторів, топові чиновники матимуть менше контролю над економікою, тоді зникнуть прибутки і вони стануть біднішими».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв