Монополістська схема Фірташа загрожує Україні серйозним збитком – експерт

354
Схема Фірташа може обернутися для України серйозним економічним збитком

Якщо компанії «Сумихімпром», підконтрольній олігарху Дмитру Фірташу, вдасться домогтися запровадження спеціальних мит для імпортерів сірчаної кислоти, то це обернеться для України серйозним економічним збитком.

Цей крок спричинить за собою різке необґрунтоване подорожчання сировини внаслідок монополізації галузевого ринку.

Таку думку висловив президент Об’єднання підприємств «Укрметалургпром» Олександр Каленков у  коментарі Обозревателю.

«Я в курсі цієї афери і вважаю, що це абсолютно безпідставно. Ми сподіваємося, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі прислухається до нас і не буде вводити ці заходи», – стверджує фахівець.

За його словами, ситуація з виробництвом сірчаної кислоти в Україні ґрунтовно погіршилася після початку війни на Донбасі і анексії Криму, в результаті яких Україна втратила два найпотужніших виробництва – «Кримський титан» і Костянтинівський хімічний завод (на них припадало близько 50% виробленої сировини). Однак, додає Каленков, навіть без урахування цих чинників Україні все одно б довелося імпортувати сировину.

Він переконаний: є два ключові чинники, що впливають на ринкову кон’юнктуру.

По-перше, пояснив експерт, це пов’язано з якістю. українська сировина для виробництва сірчаної кислоти не завжди відповідає абсолютно всім нормам, адже в ньому є різні домішки. Отже, якби виробники використовували виключно його, істотно б зросла кількість шкідливих викидів, що спричинило б за собою виникнення серйозних екологічних проблем.

По-друге, стверджує  він, в Україні спостерігається жорстка нестача цистерн для перевезень в даній галузі хімпрому.

«Відповідно, імпорт все одно залишиться, а ціни виростуть (в разі оподаткування імпортерів спецмитом – ред.). Крім того, ще більше впаде виробництво сталі, яке в тоннажі вже і так знизилася на 12%. Виходить неринковий такий перекіс», –переконаний президент Об’єднання підприємств «Укрметалургпром».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв