Українці в Польщі впливають на економіку більше за президента

517
За 2017 рік українцям дали 1,7 мільйона дозволів на працю у Польщі

Українці посіли друге місце у рейтингу «50 найбільш впливових людей польської економіки» за версією популярного видання Dziennik Gazeta Prawna.

Перше місце отримав прем’єр країни Матеуш Моравєцкій, третє – президент Анджей Дуда.

Автори рейтингу пояснили друге місце українців тим, що польська економіка розвивається і потребує робочих рук, а найбільше трудових мігрантів у Польщі – з України, і їх кількість постійно зростає.

«Українці – колективний герой польської економіки, чи принаймні важливий і світлий пункт на нашому ринку праці», – пояснили у виданні.

Українців стало більше в польській економіці, і не лише у сільському господарстві чи садівництві, після російської агресії у Криму і на Донбасі.

Торік польські працедавці подали 1,7 млн заяв про намір працевлаштувати громадян України, що на третину більше, ніж 2016 року, а з 2014 року це зростання сягнуло 350%. Як підкреслили у виданні, ця цифра не є тотожною до кількості працевлаштованих українців (яких є менше), однак динаміка зростання вражає.

Крім того, автори рейтингу звернули увагу, що зростання ролі українців на польському ринку особливо важливо у контексті демографічних викликів для Польщі.

Як наголошує часопис, за даними ООН, Польща є однією з країн, де спостерігається скорочення населення найшвидшими темпами, а суспільство незабаром буде одним з найстаріших. У цьому контексті мігранти зі сходу допомагають гальмувати демографічну проблему для Польщі.

«Однак проблему це не вирішує, оскільки Україна старіє і стає безлюдною ще швидше, ніж Польща. Ми також не можемо розраховувати, що нові працівники залишаться в Польщі на постійно», – зазначено у підсумку.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв