«ПриватБанк» зазнав 2017 року збитків на 23 млрд грн

410
«ПриватБанк» став 2017-го найбільш збитковим

Підвівши підсумки 2017 року, Національний банк України вказав на найменш продуктивні фінансові установи. За даними регулятора, найбільші збитки мали «ПриватБанк» (22,966 мільярда гривень), «Промінвестбанк» (7,656 млрд) і «ВТБ Банк» (4,112 млрд).

Про це йдеться у статті 24.

За словами фінансового директора банку Галини Пахачук, збиток установи за підсумками 2017 року може бути пояснений, зокрема, зниженням отриманих на його баланс у 2016 році заставних активів.

«На жаль, нам довелося 2017 року продовжити роботу з оцінки справедливої вартості активів, які держава придбала 2016-го: великі АЗС, нафтобази, знаменитий «Буковель», які були передані у власність держави за завищеною вартістю. Відповідно до рекомендацій нашого міжнародного аудитора була проведена оцінка їхньої справедливої вартості і, відповідно, уцінка. Саме питання уцінки цих активів призвело до збиткової діяльності «ПриватБанку» за підсумками 2017 року», – підкреслила чиновниця.

Водночас, за словами колишньої очільниці НБУ Валерії Гонтарєвої, станом на 1 грудня 2016 року банку не вистачало 148 мільярдів гривень капіталу. Це й було головною причиною націоналізації банку, який колишні власники Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов використовували для кредитування своїх же компаній. Понад 97% корпоративного кредитного портфеля, як стверджувала Гонтарєва, припадало на кредити для пов’язаних осіб.

Слід зауважити, що віднедавна «ПриватБанк» має нового керівника – у січні цього року його правління очолив чеський фахівець Петр Крумханзл.

Що ж стосується фінансових планів на найближче майбутнє, то, за словами Пахачук, спостережна рада «ПриватБанку» затвердила бюджет фінустанови на 2018 рік з прибутком більше 4 млрд гривень.

«2017 року ми отримали збиток, але в цьому році ситуація змінилася: у січні «ПриватБанк» отримав 1 млрд гривень прибутку, що на сьогоднішній день прибуток становить 2,5 млрд гривень», – заявила посадовець.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв