Roshen нажився на бізнесі з сепаратистським Придністров’ям

600
Угод між компаніями українського Президента і придністровського олігарха – сотні

Кондитерська корпорація Roshen продає свій товар компанії «Шериф» із невизнаної республіки «Придністров’я». Власник компанії «Шериф» – олігарх Віктор Гушан – вважається головним бенефіціаром існування «Придністровської молдовської республіки».

Про це свідчить журналістське розслідування RISE Moldova.

Із того часу, коли українська влада ввела обмеження на торгівлю з окупованими Кримом і Донбасом, близько 300 українських компаній переключилися на західних сепаратистів. Так, ці українські компанії наторгували з «Придністровською молдовською республікою» більш ніж на 100 мільйонів доларів.

Roshen із 2014 року до першої половини 2017 року наторгував із «Шерифом» на 3 мільйони доларів. На доказ експорту Roshen до Придністров’я у липні журналісти показали виписку з митної бази даних України.

«Таких угод між компаніями українського Президента і придністровського олігарха – сотні», – підкреслили автори розслідування.

Увесь товар відправляли прямо до Придністров’я, тобто в обхід контролю Молдови. Це підтверджують як дані експорту з української митниці, так і у фірмі Tezaurus-VDS SRL – офіційному дистриб’юторі товарів Roshen у Республіці Молдова.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв