Андрій Новак: Призначення нового очільника НБУ не змінить політику центробанку

330
Очільник Комітету економістів України Андрій Новак

Призначення на посаду голови НБУ Якова Смолія є виключно технічним і не змінить політику Нацбанку.

Звіт Гонтарєвої пов’язаний з приїздом групи експертів від МВФ. Думаю, що за підсумками їхньої зустрічі відбудеться відставка чинної голови НБУ, яка майже рік була у відпустці, і призначення нового голови НБУ, хоча ця заміна буде суто технічною. Ми розуміємо, що чинний заступник голови НБУ – це продовження попередньої політики НБУ, але цю технічну заміну треба зробити, якщо Україна хоче отримати наступний транш від МВФ. Для МВФ потрібен повноцінний підписант.

Ми розуміємо, що нічого не зміниться в діяльності НБУ і щодо курсу гривні, і щодо облікової ставки, яка нещодавно чомусь була підвищена. Думаю, оті коливання, які у нас були на початку року – це звичайні валютні спекуляції, які здійснювали ті люди, які мали первинну інформацію від керівництва НБУ, що кожного дня на валютному ринку. Якщо кардинально не зміниться керівництво НБУ, а не та технічна заміна, про яку йде мова, то нам слід чекати до кінця року мінімум 30,1 грн за долар.

Найбільш успішно НБУ працював у другій половині 90-х, з моменту введення в обіг гривні. От серед тих керівників і треба шукати того, хто міг би повернути НБУ функцію центробанку.

Джерело: Андрій Новак

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв