ЗМІ констатували провал децентралізації

261
Журналіст Юлія Самаєва констатувала, що реформа децентралізації в Україні жодним чином не покращила благополуччя в селах.

За її словами, реформи в галузі децентралізації повинна підвищувати рівень життя саме в найбідніших регіонах, проте ці зміни ніяк не позначилися на благополуччі сіл. Нині лише кілька відсотків фермерів здійснюють реальну господарську діяльність, у той час як значна частина просто здає землі в суборенду великим фірмам.
«Найбільшу кількість додаткових коштів одержали міста обласного значення − там залишається половина плати за землю, податку на прибуток, акцизу з роздрібних продажів. Селам для одержання цих вигід треба формувати об’єднані територіальні громади. Але вони не поспішають, бо бояться, що після об’єднання їхні малокомплектні школи закриватимуть, за медичною допомогою доведеться їхати в сусіднє село, а одержання кожної довідки займе вдвічі більше часу. Пряник, пропонований державою, недостатньо солодкий, щоб усі села добровільно йшли на об’єднання», − наголосила Самаєва.
На її думку, нині всі обіцянки влади щодо покращення рівня життя в селах зводиться до валу зернових і експортної виручки.
«Про те, як заробити не великому аграрному бізнесу, а саме громадам, ніхто не говорить. Але ж об’єднання збільшить не тільки доходи громад, а й витрати − хоча б на інфраструктуру між селами, що об’єдналися, шкільні автобуси, машини медичної допомоги. Не слід забувати, що, передаючи додатковий ресурс на місця, держава повернула місцевій владі і повноваження, причому іноді надмірно. І якщо не знайти способів розвитку сільської економіки, то новостворені громади навряд чи стануть багатшими за розрізнені занепалі села», − підсумувала журналіст.

Коментарi

Коментарiв