Борги псевдореспублік за електроенергію сягнули мільярдів гривень

250
Заступник директора Департаменту економіки і фінансів Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Софія Угрюмова повідомила, що сума боргів окупаційної влади так званих ДНР і ЛНР за електроенергію сягнула вже майже 30 мільярдів гривень. 

За словами Угрюмової, сума заборгованості всіх споживачів із окупованих територій Донецької й Луганської областей лише перед держпідприємством «Енергоринок» становить понад 20 мільярдів гривень.
«Велика частина заборгованості загального рівня боргів на ринку електроенергії, який досяг 27 мільярдів гривень, була сформована споживачами на підконтрольних Україні територіях», − зазначила в коментарі УНІАН представник Міністерстві енергетики й вугільної промисловості. 
Глава Департаменту з питань регуляторної політики компанії «ДТЕК Енерго» Ірина Протопова в цьому аспекті наголосила, що з 1 серпня 2014 року по 1 травня 2015 року компанії забезпечували постачання електроенергії й інших енергоносіїв на тимчасово окуповані території Донбасу. Оплату керівництво цих фірм не отримувало, оскільки згідно з рішення Національного банку України, у цьому регіоні зупинено діяльність фінансових установ.
«Нині ми поставляємо на ці території електроенергію тільки за сальдо перетікань, які здійснюють в обох напрямках. Враховуючи, що Луганська область є енергодефіцитною, виходить, що з території України надходить більше енергії, ніж у зворотному напрямку. Простіше кажучи, вони нам винні більше», − наголосила чиновниця.

Коментарi

Коментарiв