Ахметов не зміг узяти під одноосібний контроль кілька компаній

260
25 квітня поточного року відбулися загальні збори акціонерів «Київенерго» і «ДТЕК Крименерго», під час яких питання щодо зміни типу товариства з публічного на приватне акціонерне товариство не набрало необхідної кількості голосів.

Раніше Економічна правда повідомила, що, згідно з інформацією нардепа Сергія Лещенка, олігарх Ринат Ахметов має намір узяти під одноосібний контроль  6 енергокомпаній.
«Ці назви у всіх на слуху. Це Дніпроенерго, Західенерго, а також Донецькобленерго, Дніпрообленерго, Київенерго і Крименерго. У всіх цих компаніях Ахметов володіє контрольним пакетом акцій, а 25% належать державі», − зазначив парламентар.
Він також підкреслив, що в разі переформатування компаній на приватні акціонерні товариства, приватизації цих підприємств, приватизації державної частки, право пріоритетного викупу цих 25% акцій з’явиться в Ахметова. В такому разі йому «не потрібно проводити приватизаційний конкурс, не треба проводити аукціон із підвищення ціни, не треба буде взагалі проводити відкритої приватизації, оскільки закон про акціонерні товариства чітко вказує, що той акціонер приватного акціонерного товариства, який присутній разом із тим, який продає, має пріоритетне право купити – за ціною, яку визначить оцінщик». 
Із 18 по 22 квітня відбувалися збори акціонерів цих компаній, проте жодна з них не проголосувала за переформатування підприємств на приватні акціонерні товариства. 22 і 25 квітня відбулися загальні збори, під час яких відповідну резолюцію також не підтримали. Здебільшого, це є заслугою Фонду державного майна України.
Представники Фонду держмайна зареєструвалися на зборах і не голосували за відповідне рішення, завдяки чому його не затвердили, − зазначено в повідомленні прес-служби відомства.

Коментарi

Коментарiв