Влада планує збільшити імпорт вугілля з РФ попри величезні поклади – експерт

480
Україна тільки збільшить імпорт вугілля з країни-агресора

Попри агресію Росії щодо України, вітчизняна влада планує тільки збільшувати імпорт вугілля з РФ. Про це заявила експерт Реанімаційного пакету реформ, координатор житлово-комунальних програм Громадянської  мережі ОПОРА Тетяна Бойко.

«Незважаючи на те, що Росія – країна-агресор, Україна планує лише збільшувати імпорт вугілля звідти. Це попри те, що маємо величезні власні розроблені пласти вугілля – підкреслила Бойко у своєму Facebook.

Відповідно до її інформації, імпорт вугілля з РФ буде збільшений із 3766,9 тис. тонн 2017 року до 4881,5 тис. тонн 2018-го.

За словами фахівця,

 держава не створює належні стимули для переведення енергетики з імпортного антрациту на вугілля марки Г, яке видобувається в Україні.  «А якщо не заборонити дешевий імпорт у ворога, яка мотивація (крім патріотизу – у кого він є) у теплової генерації і когенерації замінювати блоки з марки А на Г та використовувати інші види палива (читай – вкладати кошти в модернізацію)?» – зазначає експерт.

До слова, згідно з інформацією Державної фіскальної служби, Україна в 2017 році збільшила валютні витрати на імпорт кам’яного вугілля та антрациту в порівнянні з 2016 роком майже в два рази – з $1,5 до $2,7 млрд. Найбільшим постачальником вугілля стала Російська Федерація, частка якої в імпорті склала 56% ($1,522 млрд).

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв