Нацбанк зробив ціновий прогноз для українців на два роки

224
Національний банк України висловив сподівання, що протягом найближчих двох років на Донбасі відбудеться деескалація конфлікту, держава зможе налагодити співпрацю з МВФ, а на світовому ринку відбудеться зростання цін.

Відповідно до прогнозу регулятора, за підсумками поточного року споживча інфляція в Україні становитиме 12%, 2017 року цей показник зменшиться до 8% − передає ТСН. Національний банк зберіг цей прогноз із січня, незважаючи на швидке зниження інфляції в першому кварталі.
«Незмінність прогнозу пов’язана насамперед із тим, що більшість факторів, які сприяли стрімкому уповільненню інфляції у січні-березні 2016 року, мають короткостроковий характер, і їхній вплив буде нівельовано в наступних періодах. Також повернення показника інфляції до цільових значень буде підтримане зростанням цін на світових товарних ринках», − зазначив представник НБУ.
Аналітики Національного банку впевнені, що 2016 року українська економіка знову почне зростати:
«Реальний ВВП вже згідно з результатами першого кварталу продемонструє приріст у річному вимірі, хоч і незначний. У цілому за рік Національний банк вважає за доцільне залишити прогноз економічного зростання на рівні 1,1%. Із одного боку, очікування НБУ щодо динаміки цін на світових товарних ринках покращилися. З іншого боку, сприятливий вплив цього фактору може бути нівельований погіршенням ділових очікувань і настроїв інвесторів у разі затримки з відновленням співпраці з Міжнародним валютним фондом».

Коментарi

Коментарiв