Замість інвестицій в Україну Ложкін вкладає гроші в економіку Німеччини – ЗМІ

547
За рік рада на чолі з Ложкіним навіть не збиралася жодного разу

Екс-очільник Адміністрації Президента України Борис Ложкін за доручення Петра Порошенка мав залучати інвесторів в Україну. Однак, як з’ясували журналісти, сам Ложкін активно вкладав інвестиції в економіку Німеччини.

Про це повідомляє DW.

Після звільнення з АП Ложкін у серпні 2016 був призначений секретарем Національної інвестиційної ради. Тоді він обіцяв протягом 2017 залучити в Україну від трьох до п’яти мільярдів доларів інвестицій. Натомість за рік рада на чолі з Ложкіним жодного разу не збиралася.

У серпні 2016 року у Кіпрі була зареєстрована компанія Ensitar Limited. Бенефіціаром цієї компанії став Ложкін. Ця фірма створювалася для іноземних інвестицій.

2016 року Ложкін і Пивоварський заснували компанію «Самаан Капітал». На базі цієї української фірми Ложкін і Пивоварський розвивають інвестиційну компанію.

На посаді секретаря Національної інвестиційної ради Ложкін повинен активно шукати партнерів за кордоном для залучення інвестицій в українську економіку, однак сам вкладав гроші в економіку країн ЄС. Так, у липні 2017 компанія Ensitar Limited Ложкіна стала 49-відсотковою часткою в статутному капіталі нової компанії Liwon Hilden GmbH. 51% Liwon Hilden GmbH належить німецькому девелоперу Liwon Real Estate GmbH. Ця компанія створює проекти з будівництва комерційної та житлової нерухомості по всій Німеччині.

Так, у німецькому місті Гільден Liwon Real Estate GmbH разом зі українськими інвесторами планують побудувати житловий комплекс на понад 100 квартир з магазинами і підземним паркінґом.

Яку суму інвестори планують вкласти в проект – поки невідомо. Враховуючи середні показники вартості квадратного метра житла в центрі Гільдена, продаж квартир після завершення будівництва може принести інвесторам десятки мільйонів євро.

Довіреними особами від імені Ложкіна в Liwon Hilden GmbH є Пивоварський і дочка народного депутата від «БПП» Григорія Шверка Марія. Шверк-старший – права рука Бориса Ложкіна в бізнесі, багаторічний віце-президент медіа-холдинґу UMH, який 2013 року продали одіозному бізнесмену Сергію Курченко.

Як підкреслює видання, непрозорість може на самому старті німецького бізнесу обернутися для компанії Ложкіна і Пивоварського багатотисячним штрафом.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв