Яким буде курс гривні цього року: прогноз

1056
Експерт прогнозує коливання курсу валют

Курс гривні ніхто не тримає, тому він буде нестабільним. Тобто, якщо в якийсь момент в Україну приходить більше доларів, то гривня закріплюється. Про це розповів експерт Реанімаційного пакету реформ Тарас Козак.

За словами Козака, якщо є великий попит на долар, то курс посилюється, курс зростає.

«Українці бачать сезонність: весною і влітку гривня завжди посилюється, а восени і взимку вона послаблюється. Це відбувається тому, що починаючи з лютого в Україну приходить велика кількість валютної експортного виторгу від агровиробників», – зауважив представник РПР.

«Незабаром будуть весняні польові роботи і великі агровиробники заводять сюди виторг від продажу товару у минулому році. Вони заводять її в країну, а це – мільярди доларів, і продають для того, щоб отримати гривню і купити все потрібне. І тоді зазвичай курс посилюється. А от коли урожай зібрали, роботи закінчилися, агрокомпанії намагаються не приводити валюту, тому що не дуже довіряють нашій банківській системі», – підкреслив фахівець в ефірі 24.

На його думку, цього року національна валюта іще може посилитися: «Можливо, ми побачимо курс 25, а на сьогодні 26,2. Восени, якщо продовжиться та сама тенденція, гривня, мабуть, теж опуститься до курсу 28-29».

Він переконаний: якщо так станеться, що МВФ розірве угоду з Україною, а така імовірність існує, то гривня впаде сильніше, оскільки без підтримки західних партнерів нам непереливки.

«Із іншого боку, МВФ оприлюднив кілька місяців тому прогноз курсу долара на найближчі 3 роки. Він прогнозує, що до 2020 року середньорічний курс гривні буде коливатися в межах 27-27,5 гривень за долар», – підсумував Козак.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв