Економіка України розпочала новий шлях розвитку, − експерт

206
Директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин висловив думку, що українська економіка розпочала новий етап на шляху свого розвитку з огляду на результати промислового виробництва протягом першого кварталу 2016 року й інші фактори.

Прес-служба Міністерства економічного розвитку й торгівлі України повідомила, що протягом першого кварталу 2016 року показники державного промислового виробництва зросли на 3,7%. Крім того, згідно з результатами за лютий поточного року Державний комітет статистики вперше протягом останніх 4 років зафіксував зростання промислового виробництва на рівні 4,9%, хоча ще в січні темпи падіння становили 1,7%.
«Потрібно говорити про низьку базу порівняння, якщо ми пригадаємо перший квартал минулого року, він був найбільш негативний для України. Але поволі українські підприємства знаходять нових партнерів (замість РФ) і нові ринки збуту. Також усередині країни відбувається відновлення економічної діяльності. Напевно, можна говорити про дно, але не в тому сенсі, що падати далі нікуди, а саме в тому, що українська економіка починає перебудовуватися на нові шляхи розвитку», − зазначив Юрчишин.
На його думку, нині переформатування господарських механізмів відбувається досить повільно, до того ж, консервативні перспективи зберігаються і у світовій економіці, зростання якої очікують на зовсім незначному рівні. За словами експерта, зовнішній чинник часто має вирішальне значення для такої відкритої напівсировинної економіки, як українська.
Іншим важливим чинником він назвав інституційне зміцнення щодо виконання контрактів, захисту інвесторів і власників і стабільну фіскальну систему.
«Ми вже нині можемо спостерігати, що відбувається деяке зміцнення гривні і частково це пов’язують із тим, що покращилася кон’юнктура на світових товарних ринках, покращилися доходи експортерів, і вони сміливіше продають експортну виручу, не притримуючи її, як це було на початку року», − наголосив аналітик.

Коментарi

Коментарiв