Україна втратила майже $100 млрд через агресію Кремля – економіст

484
Аналітик американського аналітичного центру Atlantic Council Андерс Аслунд

Українська економіка втратила майже 100 мільярдів доларів через окупацію Росією Криму та війну на Донбасі.

Про це ідеться у доповіді старшого наукового співробітника Євразійського центру «Атлантичної ради» Андерса Аслунда, передає Укрінформ.

«Найпростіше й найбільш узагальнене визначення збитків, які зазнала Україна, полягає в помноженні частки втраченого ВВП України на чотири. Донбас був джерелом 10% ВВП України, а Крим – 3,7%. Міжнародний валютний фонд (МВФ) оцінив ВВП України в докризовий, 2013 рік, на рівні $179,6 млрд. Таким чином, загальна вартість активів Криму та Донбасу становила 13,7% зі  $179,6 млрд, помножене на чотири, або $98,4 млдр», – підкреслив Аслунд. Для розрахунків він використав методологію Томаса Піккеті.

За його словами, основні матеріальні втрати України в Криму – це вартість землі, енергетичних активів, банків з їхніми активами, підприємства та житло.

«Із початку російської анексії Україна одразу втратила державну власність, яка включала в себе нафтогазові холдинги, інфраструктуру, будівлі, землю та військові об’єкти», – стверджує експерт.

На окупованому півострові найбільші збитки стосуються газових активів. Вони охоплювали 18 газових родовищ в Чорному морі, приблизна вартість яких становить 40 мільярдів доларів.

У банківському секторі Україна втратила близько 1,8 мільярда доларів.

«Економічна та гуманітарна ситуація на Донбасі жахлива й суттєво контрастує із ситуацією в Криму», – ідеться у доповіді.

Конфлікт на Донбасі, додає Аслунд, завдав значного руйнування інфраструктури іще 2014 року. Економічна вигода різко впала приблизно на дві третини. Через це Україні складно відшкодувати збитки, завдані Кремлем, попри те, що позови розглядаються у Стокгольмському арбітражному суді, в Гаазькому суді, у Вищому суді Лондона, у Страсбурзі, а також у Міжнародному суді ООН та Міжнародному кримінальному суді.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв