Українці попри корупцію оптимістично налаштовані щодо економіки – опитування

408
Корупція залишається ключовим проблемним питанням для українців

Оптимізм українців щодо економічної ситуації в країні поступово зростає. При цьому оцінка ситуації на місцевому рівні виявилась більш позитивною, ніж на загальнодержавному рівні.

Про це ідеться в опитуванні, проведеному неурядовою американською організацією International Republican Institute (IRI), передає Голос Америки.

Респонденти 23 із 24 міст переконані, що економічна ситуація в Україні покращилась за останній рік. В усіх 24 містах респонденти відзначили покращення економічних ситуації власних домогосподарств.

Як і в попередніх подібних опитуваннях, оцінка ситуації на місцевому рівні виявилась більш позитивною, ніж на загальнодержавному рівні.

«Це демонструє, що відданість таким реформам, як децентралізація позитивно впливає на країну і означає важливий поступ України на шляху до демократії», – підкреслив регіональний директор із питань Євразії неурядової американської організації International Republican Institute Стівен Нікс.

Як і в попередніх опитуваннях, більшість українців зазначили, що, на їх переконання, країна іде в невірному напрямку. Тим не менше, опитування свідчить потужну підтримку євроінтеграції – більшість опитуваних в 17 з 24 міст висловили підтримку вступу України до Європейського Союзу.

Корупція залишається ключовим проблемним питанням для українців. Респонденти окремо відзначили корупцію в сфері освіти та охорони здоров’я.

У середньому 12% респондентів зізналися, що вони сплачували хабарі освітнім установам протягом останніх двох років, 27% стверджують, що сплачували хабарі у закладах охорони зборов’я.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв