МВФ вимагає від України переглянути ціни на газ

414
У МВФ укотре вимагають від України перегляду цін на газ

Міжнародний валютний фонд заявив, що Україна повинна виконувати обіцянки щодо погодження цін на газ з ринковими у рамках програми кредитування. Про це повідомляє Reuters.

У МВФ нагадали, що 2016 року Україна погодилася врегулювати ціни на газ на рівні зовнішніх ринкових ставок, однак невиконання урядом рішень заморозило кредитування від Фонду після двох останніх траншів у квітні 2017 року.

У Фонді стверджують, що в Україні поступово закривається вікно для проведення реформ, які підтримуються МВФ, на тлі проведення 2019 року президентських і парламентських виборів. Поточна програма кредитування також завершується у березні 2019 року.

Нині Кабінет Міністрів визначив цінову політику ще на два місяці в офіційній резолюції, опублікованій 30 березня.

«Ми вважаємо, що важливо, щоб ціни на газ, включаючи тарифи для домашніх господарств, визначалися ринком відповідно до реформ, які були реалізовані 2016 року, і які були одним з основних досягнень процесу реформ в Україні в останні роки», – заявив представник МВФ в Україні Йоста Люнґман.

Він не прокоментував, як рішення уряду вплинуло на прогноз щодо наступного траншу кредиту, однак Фонд раніше дав зрозуміти, що регулювання цін на газ є ключовою вимогою для подальшого фінансування.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв