Міжнародні резерви скорочуються четвертий місяць поспіль – НБУ

250
Минулого місяця уряд і НБУ виплатили МВФ 186 млн доларів

Міжнародні резерви України в березні 2018 року скоротилися на 1,2% – до 18,191 мільярда доларів у зв’язку з платежами за зовнішнім боргом.

Про це повідомили на офіційному сайті НБУ.

Поповнення міжнародних резервів протягом березня, як і попереднього місяця, відбувалося, насамперед, за рахунок інтервенцій Нацбанку на міжбанківському валютному ринку.

Тривале перевищення пропозиції валюти над попитом на неї на міжбанківському ринку дало можливість НБУ і надалі викуповувати надлишки валюти з ринку для нарощування резервів без протидії зміцненню обмінного курсу гривні.

За підсумками березня, регулятор купив на міжбанківському ринку 510 млн доларів, в тому числі 300 млн доларів – з  інтервенціями в формі запиту найкращого курсу.

Крім того, НБУ продав 134 млн доларів за інтервенціями в формі запиту найкращого курсу. Таким чином, чиста купівля валюти НБУ становила 376 млн доларів.

У минулому місяці в резерви також надійшло 669,5 млн доларів і 123,3 млн євро від розміщення урядом ОВДП, деномінованих в іноземній валюті.

У той же час у березні було здійснено ряд платежів уряду і НБУ за державним боргом, обсяг яких перевищив надходження від валютних інтервенцій НБУ.

По-перше, з міжнародних резервів було виплачено 1,284 млрд доларів для погашення і обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті (крім платежів на користь Міжнародного валютного фонду).

У тому числі 562,3 млн доларів – обслуговування по єврооблігаціях уряду і 678,8 млн доларів – обслуговування і погашення по ОВДП, деномінованих в іноземній валюті.

По-друге, минулого місяця уряд і НБУ виплатили МВФ 186 млн доларів.

Крім того, на обсяг резервів вплинула переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на суму 43,2 млн доларів.

Станом на 1 квітня обсяг міжнародних резервів покриває 3,4 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України і поточних операцій уряду і НБУ.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв