Російські олігархи за півдоби втратили $9 млрд через нові санкції

416
Долар вперше з 16 листопада минулого року коштує дорожче 60 рублів

Відповідно до рейтингу журналу Forbes, що підраховує статки найбагатших людей планети, російські мільярдери нині – у лідерах антирейтингу за обсягами втрачених статків.

Як пише російська служба ВВС, усього протягом половини понеділка учасники нового списку втратили майже 3,32 млрд доларів своїх сукупних статків. Якщо рахувати всіх олігархів, в тому числі тих, які не потрапили під санкції, то втрати 54 бізнесменів склали приблизно 9 млрд доларів.

На Московській біржі – обвал, на Лондонській – майже всі російські компанії падають у ціні. Індекс Московської біржі знизився до 14:36 майже на 7%, РТС – на 9,57%. На московському майданчику знижуються в ціні акції «Ощадбанку», «Газпрому», «Лукойлу», «Роснєфті» тощо. Після 15:00 падіння звичайних акцій «Ощадбанку» перевищувало 20%. На біржі в Лондоні знижуються в ціні папери майже всіх російських компаній, у тому числі «Лукойлу», «Новатека», НЛМК, «Роснєфті», «Сургутнафтогазу».

10 квітня рубль упав у ціні по відношенню до долара і до євро. Долар вперше з 16 листопада минулого року коштує дорожче 60 рублів. Євро подорожчав більш ніж на 2 рубля і в моменті коштував дорожче 74 рублів – вперше з 4 серпня 2016 року.

За словами аналітиків, таким чином інвестори намагаються мінімізувати свої ризики. Інвестори і партнери компаній із нового санкційного списку зобов’язані до 5 червня розірвати контракти з 12 компаніями, контрольованими російськими бізнесменами Олегом Дерипаскою, Віктором Вексельбергом, Ігорем Ротенбергом і Кирилом Шамаловим. Це стосується не тільки громадян і компаній зі США, але і партнерів та інвесторів третіх країн. В іншому випадку вони ризикують опинитися в американських санкційних списках.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв