Екс-акціонери «Хрещатика» напередодні банкрутства вивели з нього 3,3 млрд

204
Тягар повернення виплачених Фондом коштів може лягти на плечі державного бюджету

Колишні акціонери і пов’язані особи банку «Хрещатик» напередодні банкрутства установи реалізували схеми виведення активів на суму майже 3,3 мільярда гривень.

Про це повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів.

«Майже 3,3 млрд грн виведених активів – це приблизний результат реалізованих у банку «Хрещатик» схем напередодні визнання банку неплатоспроможним», – ідеться в повідомленні.

Відповідно до інформації Фонду, спроби колишніх акціонерів і пов’язаних із банком осіб через суди легалізувати ці схеми позбавляють можливості повернути свої кошти кредиторів четвертої черги, які заявили вимоги до банку на суму 1,1 млрд грн, або великих вкладників банку із вкладами понад 200 тис. грн.

Крім того, в організації підкреслили, що під питанням повернення в повному обсягу виплаченого гарантованого відшкодування вкладникам банку на 2,7 млрд грн, із яких на сьогодні за рахунок продажу та управління активами банку вдалося повернути лише 0,8 млрд грн.

«Якщо ж «зацікавленим сторонам» взагалі вдасться оскаржити правомірність виведення банку з ринку – розрахунок із кредиторами фактично буде заблокований, а тягар повернення виплачених Фондом коштів ляже на плечі державного бюджету», – наголосили у Фонді, додавши, що в такому разі кожен працюючий українець заплатить за це у середньому по 1,5 тис. грн.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв