Україна до 2022 року повинна виплатити 1,3 трильйона держборгу

470
Україна протягом чотирьох років повинна сплатити шалену суму боргу

Україна залишається надзвичайно вразливою до зовнішніх шоків із-за суттєвої боргового навантаження на державний сектор у середньостроковій перспективі. Про це заявили у Національному банку України.

«Незважаючи на поліпшення показників зовнішньої стійкості, Україна залишається надзвичайно вразливою до зовнішніх шоків, зокрема, із-за суттєвої боргового навантаження на державний сектор в середньостроковій перспективі», – йдеться у презентації НБУ про основні тенденції в економіці нашої країни, передає УНІАН.

У Нацбанку підкреслюють, що валовий борг країни протягом наступних 12 місяців зріс за рахунок державного сектора, а головною причиною скорочення міжнародних резервів України в першому кварталі 2018 року стали виплати уряду та НБУ за зовнішніми зобов’язаннями.

Відповідно до прогнозів регулятора, бюджетний дефіцит у 2018-2020 роках буде залишатися у межах 2-3% ВВП, у той час як співвідношення державного боргу до ВВП буде поступово знижуватися, наближаючись до порогового значення 60% ВВП.

Ключовими ризиками для економіки України в Нацбанку називають розірвання програми з Міжнародним валютним фондом, наближення політичного передвиборного циклу і потенційне розгортання широкомасштабної світової війни.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв