Олексій Дорошенко: Україна – передостання серед країн Європи за рівнем доходів громадян

417
Олексій Дорошенко, засновник Української асоціації постачальників торговельних мереж

МВФ робить розрахунки економіки кожної країни світу на декілька років вперед. За таким прогнозами, відкоригованими минулого року, у 2018 Україна буде мати ВВП на душу населення $2417. Це ключовий показник для розуміння доходів населення кожної країни. Можна вважати, що в скільки разів ВВП на людину більше в країні порівняно з іншою, у стільки ж більша в ній мінімальна і середня заробітна плата, пенсія, доходи від підприємництва, тобто сукупні доходи населення. За рівнем ВВП на людину Україна повернеться цього року до рівня 2006 року, коли цей показник був $2407.

Найбільший показник ВВП на душу населення в нашій країні прийшовся на 2008 рік, коли ми вважали, що наблизилися за рівнем життя до Європи. Тоді він становив $4095. Зараз він в 1,7 рази менший через світову економічну кризу та події 2014 року.

У найбагатшій країні Європи – Люксембурзі – кожна людина має дохід в 43 рази більше за українця, у Німеччині – у 17 разів, а той, хто живе в Польщі отримає в 6 разів більше. Україна в переліку країн Європи є передостанньою. Нижче нас знаходиться лише Молдова з доходом $2177. Відносно Косова не ведеться підрахунків.

Погано, що ми опинилися на другому місці з кінця, але з іншого боку Україна має величезний потенціал для розвитку.

Джерело: Олексій Дорошенко

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв