ЗМІ: На Банковій переконані, що Україна в будь-якому разі отримає транш МВФ

316
У Порошенка впевнена: навіть у разі бездіяльності вони отримають наступний транш МВФ

На Банковій впевнені, що транш від Міжнародного валютного фонду Україна отримає в будь-якому випадку. Саме тому ні Верховна Рада, ні Кабмін не поспішають із виконанням ключових вимог – створенням Антикорупційного суду і запровадженням ринкової ціни газу.

Про це ідеться у статті економічного оглядача Юлії Самаєвої для Дзеркала тижня.

МВФ, напевно, розуміє, що впевненість української влади в тому, що допомога прийде в будь-якому випадку, не безпідставна.

«Без підтримки Фонду нам буде дуже складно виконати наші зобов’язання перед зовнішніми кредиторами, в тому числі і перед самим МВФ. Україна перебуває у трійці боржників фонду (11,9 млрд дол.), на почесному другому місці після Греції (12,8 млрд). Без нових кредитів МВФ і без підтримки самого Фонду, що гарантує можливість залучення коштів в інших МФО або приватних кредиторів, ми розплатитися за боргами не зможемо. Але як би не втішала ця думка, ми пам’ятаємо, що співпраця з МВФ цінна не тільки матеріальною підтримкою», – ідеться у статті.

Відповідно до прогнозів Нацбанку, дефіцит поточного платіжного балансу продовжить зростати – до 2,6% від ВВП до 2020 року. Простіше кажучи, приплив грошей у країну буде знижуватися, а відтік – рости. Навіть при запланованому зростанні експорту імпорт його випереджатиме, відповідно, країна перманентно буде відчувати дефіцит валюти на внутрішньому ринку. Тієї самої валюти, яка буде потрібна для повернення численних кредитів, накопичених Україною.

«Надія лише на продовження зростання надходжень від мігрантів, які, за оцінками центробанку, зможуть частково компенсувати дефіцит, і на розміщення облігацій зовнішньої держпозики у 2018-2020 роках, тобто на одержання нових кредитів для виплати старих. Згідно з очікуваннями НБУ, Мінфін повинен у цьому році залучити на зовнішніх ринках запозичень 2,5 млрд дол., 2019-го – 1,5 млрд, а 2020-го – ще 2,5 млрд дол.» – зазначає Самаєва.

2018 року, поки програма МВФ Україною нехай лише де-юре, але виконується, ми дійсно могли б залучити гроші у приватних кредиторів.

«Однак виходити на зовнішні ринки запозичень без підтримки МВФ дуже складно. Для кредиторів виконання позичальником програми Фонду є гарантією того, що реформи в країні не зупиняться, її економіка продовжить зростати, і вкладені зараз гроші в облігації цієї країни повернуться з відсотками. Якщо ми достроково завершимо програму МВФ, впевненість приватних кредиторів у нашій платоспроможності знизиться, особливо з урахуванням майбутніх виборів, які завжди вносять фактор невизначеності оцінки інвесторів. І навіть якщо ми зможемо залучити якісь ресурси, відсотки за цими кредитами будуть ще вище, ніж минулорічні 7,3% – плата за ризик співпраці з неблагонадійним позичальником», – підсумувала оглядач.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв