«Роттердам+» грабує українців і збагачує Ахметова – експерт

521
Виконавчий директор «Конкорд Капітал», експерт у галузі енергетики Андрій Герус

Очільник Національної комісії України, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг Дмитро Вовк, заявив, що методика утворення оптової ціни на електроенергію із застосуванням формули «Роттердам+» є адекватною і прозорою. Однак, чимало фахівців стверджують, що щодо прозорості та адекватності цієї формули є значні сумніви.

Про це розповів в ефірі 24 виконавчий директор «Конкорд Капітал», експерт у галузі енергетики Андрій Герус.

«Формула настільки є прозорою, що всі українці прозоро зрозуміли, що на цій формулі через тарифи, із всіх знімають спеціальну ренту, яка йде на фінансування найбагатшого олігарха Ахметова, і тим, з ким він уклав домовленості. Прозоро не означає справедливо», – підкреслив фахівець.

Він переконаний: ця формула не є адекватною. Наприклад, вугілля, яке видобуває компанія «ДТЕК», яка видобуває 80% вугілля в Україні, є низької якості, оскільки там вища зольність і вищий вміст сірки (близько 2%). У Роттердамі його прирівняли до вугілля зовсім іншої якості з сіркою (менш як 1%).

«Прирівняли «Запорожець» до «Мерседеса», і платити за машину нижчої якості треба так само як за вищої якості», – зазначив експерт.

«Компанія «ДТЕК» є найбільшим транспортером цього вугілля, завозячи його з Росії. Із Ростовської області везе на Луганську ТЕЦ. Воно зараховується за формулою «Роттердам+» з доставкою 8500 кілометрів в Україну. Якщо говорити про марку «Г», то її видобувають шахти в Україні», – наголосив Герус.

За його словами, у нас достатньо вугілля на експорт,  однак його продають дешевше угорським покупцям, аніж споживачам в Україні. У шахтарів заборгованість по зарплаті становить 2 місяці невиплачених коштів за березень і квітень, а сьогодні уже середина травня.

«Ми оплачуємо найдорожче вугілля у світі – 2535 гривень. Натомість, у Роттердамі дешевше на 35%. Це саме та чітка картинка, де можна помітити хто на цьому заробляє, а хто є крайнім», – підсумував очільник «Конкорд Капітал».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв