Нардеп: Через неефективну систему субсидій 80% українців потребуватимуть держдопомоги

324
За словами Соболєва, чинна система субсидій не стимулює українців самостійно вирішувати проблему з оплатою комунальних послуг

Неефективна система субсидій призведе до того, що 80% українців потребуватимуть державної допомоги для оплати комунальних послуг. Про це заявив народний депутат від фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв.

За словами нардепа, чинна система субсидій не стимулює українців самостійно вирішувати проблему з оплатою комунальних послуг.

«Це веде до того, що ми тотально зараз посадимо населення на голку рабських субсидій. Це вже буде не цифра 50 плюс один, два відсотки, а це цифра, яка сягатиме 70, а можливо, 80%», – наголосив Соболєв, передає UA1.

Також він висловив переконання, що система держдопомоги на оплату комунальних послуг не стимулює українців вкладати гроші в енергозбереження.

«Якщо ви вкладете в енергозбереження і зекономите якісь десятки або сотні кубічних метрів газу – це нічого вам не дасть в плані економії, тому що розрахунок, який йде на субсидію є незмінним від того, що ви проживаєте в будинку, який оснащений енергозбереженням, або без нього», – пояснив парламентар.

Крім того, додав Соболєв, система субсидій не стимулює офіційно заробляти більше грошей. Виплата субсидії буде зменшуватися залежно від зростання офіційних доходів субсидіанта.

«І сам фактор того, що субсидія фактично не стимулює вийти людину із цього болота означає, що населення приречене на те, щоб бути в системі субсидій постійно», – підсумував політик.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв