МВФ наполягає на встановленні ринкової ціни на газ в Україні

456
Райс укотре заявив про вимоги МВФ до України щодо ціни на газ

Ціни на газ в Україні повинен регулювати ринок, а найбільш вразливі верстви населення потрібно захистити за допомогою діючої системи субсидій.

Про це заявив директор департаменту комунікацій Міжнародного валютного фонду Джеррі Райс під час брифінґу у Вашинґтоні – передає УНІАН.

«Ціни на газ для домогосподарств в Україні не змінювалися два роки, незважаючи на значне зростання міжнародних цін. Це призводить до «прихованих» субсидій, які є регресивними і приносять непропорційну вигоду найбільшим споживачам. Ми вважаємо важливим, щоб ціни на газ визначалися ринком згідно з реформами, які були імплементовані 2016 року», – підкреслив представник МВФ.

Водночас, за його словами, вразливі верстви населення мають бути захищеними.

«Ми також відчуваємо, що низькодохідні і вразливі домогосподарства мають бути повністю захищені від зростання цін на газ із допомогою діючої системи підтримки (субсидій – ред.)», – зазначив Райс.

Нагадаємо, 2016 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, що передбачала механізм автоматичного перегляду цін раз у півроку для приведення цін до ринкових.

«Ми встановили граничну ринкову ціну на газ для того, щоб знищити корупцію. Ні для кого не секрет, що державний газ в три-чотири рази заниженою ціною раніше скупався ділками, в тому числі тими, які присутні в парламенті, і навіть тими, хто, можливо, блокує трибуну, і перепродувався в два-три рази дорожче. Підтвердження цього є», – заявив тоді очільник КМУ Володимир Гройсман.

Однак жодного перегляду цін з того часу не відбулося, а ціни на газ для населення наразі значно нижчі ринкових.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв