Популісти користуються підвищенням тарифів, − Міклош

251
Радник Прем’єр-міністра України Іван Міклош висловив думку, що підвищення тарифів є правильним рішенням уряду, оскільки це відповідає роботі на успішну перспективу. Проте, на його думку, є особи, які зловживають цим явищем.

«Популісти зловживають деформуванням цін на енергоносії, яке одні й ті ж люди запроваджували раніше багато разів, і яке нічого не змінює. Тому для реформаторів дуже важливо боротися з популістами. Треба пояснити людям, чому їх політика небезпечна для країни», − зазначив Міклош.
У приклад Україні він поставив Естонію, в якій, за його словами, нині найменший рівень корупції серед усіх транзитних держав, оскільки влада дерегулювала тарифи на енергоносії відразу після розвалу комуністичного устрою.
«По-перше, Україна дуже багата держава, наприклад, завдяки запасам природного газу. Ви посіли четверте місце в Європі, але ви не використовуєте свої ресурси. Чому? Через регульовані ціни. Хто буде інвестувати в галузь, де ціни нижчі вартості виробництва? По-друге, якщо у вас такі низькі регульовані ціни, у вас немає стимулу споживати більш ефективно. Якщо країна хоче бути успішною, у неї повинна бути нормальна ринкова економіка. Неминучою частиною нормальної ринкової економіки є ринкові ціни, і галузь енергетики є однією з найважливіших у цьому відношенні. Те ж саме і щодо державної та приватної власності. Якщо Україна хоче бути успішною країною, то неминучою буде приватизація великої кількості державних компаній, які до цього часу існують у вас і є джерелом корупції, зловживання службовим становищем, заподіяння шкоди», − підсумував радник глави Кабінету Міністрів України.

Коментарi

Коментарiв