Без МВФ не обійтись: Україні в найближчі роки не вистачатиме $16 млрд

298
На переконання аналітиків, Україні найближчими роками не вистачатиме понад 16 мільярдів доларів

У найближчі кілька років Кабінету Міністрів України не впоратися без підтримки Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Про це свідчить доповідь аналітиків Інституту міжнародних фінансів (Institute of International Finance, IIF), передає Deutsche Welle.

Відповідно до підрахунку експертів IIF, наступними роками Україні доведеться вести переговори з МВФ про виділення країні нової кредитної програми на суму до 5,5 мільярда доларів США.

Згідно з прогнозом аналітиків, до подальшої співпраці з МВФ Україну спонукатиме невтішний стан справ у економіці країни. Нинішні реальні обсяги експорту становлять приблизно половину від показників 2008 року, а темпи економічного зростання не перевищують 2,5-3 відсотків на рік.

Крім того, негативно на економічній ситуації в країні позначиться і теперішня динаміка цін на нафту та газ, наголошують аналітики. Лише протягом найближчих трьох років (2019-2022 роки) нестача фінансування України становитиме близько 16,5 мільярда доларів, що становить близько 90% наявних нині валютних резервів країни.

Також, за словами експертів, до 2021 року офіційний Київ зобов’язаний буде виплатити близько 20 мільярдів доларів зовнішнього боргу.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв