Організатори договірних матчів в українському футболі заробляли до $5 млн на рік (відео)

231
Правоохоронці викрили масштабну схему з договірними матчами

Організація договірних матчів приносила учасникам злочинного бізнесу шалені прибутки: у грі на тоталізаторі злочинці заробляли до 5 мільйонів доларів США на рік.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ України.

За інформацією правоохоронців, у корупційних схемах фігурував підкуп гравців, арбітрів, власників клубів, залякування і погрози. Суми «винагород» за перемогу у матчі або нічию коливалися від 30 до 100 тисяч гривень.

«Так, наприклад, представник ПФК «Суми» запропонував арбітру 30 тисяч гривень за нічию та 100 тисяч гривень за перемогу клубу у матчі ПФК «Суми» – ФК «Волинь». У подальшому даний клуб став переможцем, а арбітр одержав обіцяну «винагороду». Зустріч відбулась в закладі громадського харчування наступного дня після футбольного матчу, під час якої представник футбольного клубу передав арбітру 3900 доларів США неправомірної вигоди», – зазначив очільник МВС Арсен Аваков.

Крім того, було задокументовано протиправну діяльність і представників МФК «Миколаїв». Так, за перемогу у матчі МФК «Миколаїв» – ФК «Геліос» арбітру було перераховано на картковий рахунок 50 тисяч гривень неправомірної вигоди.

У МВС наголошують, що організаторів договірних матчів планують повідомити про підозру за ч. 4 ст. 368-3 (підкуп особи, яка надає публічні послуги) і ч. 1 ст. 369-3 (протиправний вплив на результати офіційних спортивних змагань) Кримінального кодексу України.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв