Кияни сидять без гарячої води через борги компанії Ахметова – Кличко

497
Кличко звинувачує Ахметова у проблемах Києва з гарячою водою

НАК «Нафтогаз України» відмовився підписувати договори на поставку газу з комунальним підприємством «Київтеплоенерго» через невирішене питання боргових зобов’язань «Київенерго» на суму майже 5 мільярдів гривень.

Про це під час засідання Київради повідомив мер міста Віталій Кличко, передає прес-служба міської адміністрації.

Політик нагадав, що для повноцінної роботи недавно створеного комунального підприємства «Київтеплоенерго», яке приймає на себе функції з теплозабезпечення столиці після припинення угоди з «Київенерго», необхідне укладення договорів з «Нафтогазом» на постачання природного газу.

«Київтеплоенерго» звернулося до «Нафтогазу», однак отримало відмову.

«Відмову мотивують наявністю боргів попереднього користувача – «Київенерго». Сума боргів – майже 5 млрд грн. Це борги, які накопичувалися роками. І їх доля повинна вирішуватися на національному рівні, враховуючи масштаб питання», – стверджує Кличко.

За його словами, «Київтеплоенерго» не може взяти на себе зазначені боргові зобов’язання: «Першочерговим завданням для підприємства є підготовка до зими, закупівля необхідної техніки і створення ресурсної бази для надання сервісу киянам».

Крім того, мер столиці заявив, що проблема боргових зобов’язань приватної компанії «Київенерго» перед «Нафтогазом» має вирішуватися окремо від питання газопостачання міста і стабільної роботи теплопостачальних підприємств.

«Проблема боргових зобов’язань однієї компанії перед іншою не повинна впливати на безперебійність надання послуг для жителів міста. Такий варіант виходу із ситуації ми пропонуємо «Нафтогазу», – резюмував Кличко.

Нагадаємо, напередодні комісія Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку схвалила проект рішення, який передбачає, що боргові зобов’язання з оплати спожитих енергоносіїв і послуг із їх транспортування та постачання ПАТ «Київенерго» не підлягають передачі і переведенню на КП «Київтеплоенерго», яке оформляє на себе тепломережі та інші активи.

Столична влада наполягає на тому, щоб два питання – поставка газу для Києва і вирішення проблеми заборгованості «Київенерго» – вирішували окремо.

У свою чергу у прес-службі НАК «Нафтогаз України» стверджують, що відповідно до закону «Про теплопостачання» договір на поставку газу може бути укладений з правонаступником реорганізованої теплопостачальної та/або теплогенеруючої організації виключно за умови погодження порядку погашення заборгованості за попередній період.

При цьому «Київтеплоенерго», відповідно до закону, стає правонаступником боргів «Київенерго».

Також слід нагадати, що до проведення приватизації акції «Київенерго» були розділені на чотири пакети: 29% у DTEK ENERGY B.V. (Нідерланди), 25% у DTEK Holdings Limited (Кіпр), 18,3% у ТОВ «ДТЕК ЕНЕРГО» (Україна), і 25% у Фонду державного майна.

Таким чином структури олігарха Ріната Ахметова контролювали 72,3% акцій компанії. Нині вони контролюють 97,3% акцій «Київенерго».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв