Україні загрожує дефіцит працівників – експерт

739
Експерт спростувала інформацію про існування тенденції до повернення в Україну трудових мігрантів

Україні загрожує дефіцит кадрів, оскільки відтік працездатного населення сягнув такого рівня, коли компанії змушені повертати своїх колишніх працівників тільки підвищенням заробітної плати.

Про це розповіла експерт із працевлаштування Надія Петрученко, повідомляє Обозреватель.

«Насправді на заміну українцям поки що не так багато охочих і динаміка така, що у нас теж скоро буде дефіцит кадрів. Уже зараз роботодавці нам розповідають про те, що вони підвищують рівень зарплати, щоб повернути свої кадри назад в Україну, тому що у них немає іншої можливості», – зазначила вона.

Насамперед, це стосується висококваліфікованих працівників: «Усі компанії цінують своїх висококваліфікованих фахівців і створюють їм цікаві умови праці. Це і соціальні гарантії, і можливість реалізації себе і сім’ї в цілому. Ну, а в професіях низької та середньої кваліфікації такої тенденції не спостерігається. Бізнес не може собі цього дозволити».

Крім того, Петрученко спростувала інформацію про існування тенденції до повернення в Україну трудових мігрантів.

«Сказати, що українці активно повертаються, не можна. Вони активно шукають нові шляхи, нові виходи, вони рухаються вперед, далі. Вони хочуть їхати в Німеччину, Британію, Фінляндію. Вони не повертаються, вони мігрують далі», – підкреслила фахівець.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв