Чому Кабмін вкотре вирішив відтермінувати підвищення цін на газ: думка експерта

362
Виконавчий директор «Конкорд Капітал», експерт у галузі енергетики Андрій Герус

Постанову щодо підвищення цін на газ, що була чинна до 31 травня, очікувано продовжили іще на кілька місяців.

Про це розповів експерт із енергетичних питань Андрій Герус у коментарі Слову і Ділу, оцінюючи ситуацію із закінченням терміну дії постанови щодо підвищення цін на газ та відтермінування зростання до серпня.

«Так, дійсно є питання МВФ, але справа у тому, що саме по собі підвищення цін на газ не дає траншу від МВФ. Україна може отримати кредит МВФ при виконанні декількох умов при тому, що критичною умовою є не ціни на газ, а створення Антикорупційного суду», – підкреслив фахівець.

«Якщо Антикорупційний суд не створений – це автоматично означає, що траншу ми не отримаємо від кредиторів, абсолютно незалежно від того, будуть у нас підвищені ціни на газ чи ні», – додав Герус.

Саме тому, за його словами, зважаючи на це ціни на газ не підвищують: «Із політичної точки зору, у такій ситуації для прем’єра взагалі немає ніякого сенсу піднімати ціни на газ. Звичайно цього він робити й не буде».

Крім того, він зауважив, що поки узагалі немає жодної дати можливого підвищення цін на газ для населення.

Більше того, будь-яка зміна ціни на газ можлива лише після того, як буде вирішене питання з Антикорупційним судом, аргументував він.

«По питанню цін на газ МВФ готовий дискутувати, шукати компроміси, виходити на якісь позиції. Це питання не є таким критичним для них, як Антикорупційний суд. Саме по собі це питання не буде розглядатись окремо від інших. Тут немає якоїсь дати, коли ціна на газ буде підвищуватись. Тим більше, всі чудово розуміють – скоро вибори. Це питання не зовсім вигідне владі з політичної точки зору», – підсумував Герус.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв