Нові тарифи на воду для українців набули чинності

201
17 травня 2016 року «Офіційний вісник України» оприлюднив Порядок формування тарифів на централізоване водопостачання й водовідведення, який раніше затвердила Національна комісія з урегулювання в галузі енергетики й комунальних послуг.

Вищезгаданий Порядок визначає механізм формування тарифів на централізоване водопостачання й водовідведення для суб’єктів природних монополій, які провадять або мають намір провадити господарську діяльність з централізованого водопостачання та водовідведення, ліцензування якої здійснюється Національною комісією з урегулювання в галузі енергетики й комунальних послуг, − ідеться в повідомленні прес-служби Кабінету Міністрів України. 
Урядовці стверджують, що положення документа спрямовані на стимулювання підприємств до зниження енергоємності й оптимізації організації виробничих процесів, а механізм формування тарифів передбачає зниження навантаження на державний бюджет України й одночасно повинен забезпечити стале функціонування підприємств водопровідно-каналізаційного господарства.
Нагадаємо, з 1липня 2016 року в Україні значно здорожчає вартість гарячої води. Зокрема, кияни платитимуть від 63 до 78 гривень за кубометр. Нині ЗМІ активно обговорюють, чи буде Національна комісія з питань державного врегулювання в галузі енергетики й комунальних послуг дійсно підвищувати тарифи на тепло й гарячу воду для українців, оскільки поки затвердили лише проект відповідного рішення. Проте, нещодавно очільник Комісії Дмитро Вовк заявив, що Національний банк України вже схвалив підвищення тарифів. На думку експертів, ці розбіжності можна пояснити залежністю НБУ від політичних сил.

Коментарi

Коментарiв