Тарас Загородній: Коболєв і Вітренко відверто дерибанять «Нафтогаз»

653
Політтехнолог Тарас Загородній

Рубрика «А шо так можна було?»

Із великим інтересом спостерігаю, як «солодка парочка» Коболєва-Вітренка займається відвертим дерибаном «Нафтогазу» і вже всієї економіки країни – при цьому роблять це нахабно і відкрито. А їх не садять, а тільки з насолодою вимагають ще. «Головне, щоби не олігархи нас роздягали». Те, що Янукович і його оточення у дерибані «Нафтогазу» в порівнянні з ними просто діти – нікого не хвилює.

Для цього треба було дати трохи більше грошей на PR і можна творити все, що завгодно.

Хлопці вибрали найпростіший шлях – звинувачувати і дискредитувати: населення, Кабмін, парламент, НКРЕКП (регулятора). Керівництво НАК вважає себе такою собі державою в державі, здатною диктувати свої умови всій Україні та «ставити» на коліна і газовидобувний сектор, і мільйони споживачів. І слід зазначити, що вони із задоволенням танцюють на крові української економіки і сльозах українців.

Отже, можна припустити, що НАК «Нафтогаз України» найближчим часом спробує дискредитувати реформу ринку газу, законодавство (кодекси) та органи влади, які проводять реформу – Кабмін, НКРЕКП, Мінпаливенерго і навіть Єврокомісію. Мета таких дій – не допустити проведення поділу держмонополіста і остаточно зупинити реформи. Адже при поділі і виведенні з-під контролю і впливу нинішніх «дочок» «Нафтогазу» – керівництво цієї нікому не потрібної прокладки не зможе контролювати ситуацію, впливати на цінову політику і отримувати мільйонні особисті прибутки в доларах.

Наведу тільки деякі приклади їхніх маніпуляцій.

  1. Звинувачення Вітренка населення України, яке не оцінило заслуг керівників НАК і виписало собі 46 млн дол. премій. Чиста маніпуляція, яка була різко негативно сприйнята людьми і, по суті, не спрацювала.
  2. Спроба отримати тотальний контроль над поставками газу населенню і спроба протягнути до закону про Нацбезпеку норму про створення бази даних споживачів газу. Це дало б можливість «Нафтогазу» накладати штрафи на простих громадян, як вони це зараз роблять з ТКЕ (приклад – «Київенерго»). В результаті ціна на газ для населення при найменшій затримці оплати і без рішення Кабміну виросла б удвічі. Але парламент не проголосував і афера не пройшла.
  3. «Нафтогаз» намагається зберегти свій контроль над «Укргазвидобуванням» і «Укртрансгазом», хоча повинен був давно вже розділитися. Коболєв і Вітренко кажуть, що рішення Стокгольма не дають можливості розділити НАК, поки не закінчаться контракти з «Газпромом». Брехня!!! Єврокомісія в своєму недавньому листі заявила, що Стокгольм не впливає на процес поділу.

В цілому, сенс діяльності «Нафтогазу» зводиться до безмежності і примітивності брехні в усьому. Ось тільки забули, що їхню брехню легко перевірити і наслідки можуть бути сумними для самих нафтогазових царьків і для їхніх високих покровителів. Думаю, що багато хто із задоволенням зіграв би похоронний марш на ліквідації цієї структури і зітхнув би із полегшенням.

Але схоже, що народу подобається, коли їх з особливим цинізмом розводять. Головне, щоби прапор ЄС був і іноземці в Набраді були, які вечорами просто ржуть над простаками, які дозволять так себе безбожно грабувати.

Джерело: Тарас Загородній

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв