Ціни на нафту врятували Росію від жорстких санкцій США

251
Координатор Державного департаменту США з питань санкцій Деніел Фрід розповів, чому американська влада не запровадила найжорсткіших санкцій проти Російської Федерації.

За словами високопосадовця, ембарґо на російські нафту й газ спричинило би значну кількість розбіжностей серед держав Європейського Союзу щодо питань, пов’язаних із санкціями роти російської сторони.
В інтерв’ю Дзеркалу тижня координатор Державного департаменту Штатів також наголосив, що одним із наслідків ембарґо могло би стати зростання вартості нафти на світовому ринку, чим могла би скористатися у своїх інтересах російська влада.
«По-перше, не було б європейської єдності, оскільки деякі європейські країни досі залежать від російських нафти і газу. Тобто Україна не бачила б європейських санкцій. Так, були б односторонні американські обмежувальні заходи, але наскільки ефективними вони б виявилися?», − підкреслив Фрід.
Він також нагадав, що Сполучені Штати Америки оголосили санкції проти низки конкретних осіб, обмежувальні заходи в галузі енергетики, військових технологій і фінансів.
«Ми вибрали те, що називають нафтовими технологіями майбутнього. Тобто технології видобутку нафти у важкодоступних місцях, в яких зосереджено майбутнє видобутку нафти в Росії і які зараз не задіяні, − Арктика, шельф, сланці. Це високі технології, якими у світі володіють лише ЄС, США й інші країни G7. І це обмеження, на нашу думку, буде дієвим», − підсумував представник Держдепартаменту.

Коментарi

Коментарiв