Міністр енергетики назвав критичною ситуацію у своїй галузі

192
22 травня міністр енергетики й вугільної промисловості України Ігор Насалик оголосив, що відомство перебуває у критичному стані у зв’язку з блокуванням рахунків енергетичних підприємств.

«Ситуація станом на сьогодні критична, я вам чесно кажу, починаючи з того, що заблоковані всі рахунки вже більше півроку, навіть «Енергоатому», а це основа енергетичної системи України, і рахунки не працюють. Заблоковані рахунки «Центренерго», йдуть судові рішення, навіть міністерство − і те заблоковано, не може оплачувати електроенергію», − цитує Економічна правда главу Міністерства енергетики й вугільної промисловості.
Він також нагадав, що Кабінет Міністрів має намір продати підприємство «Центренерго» в рамках приватизації відповідно до двосторонніх домовленостей із Міжнародним валютним фондом.
Крім того, Насалик наголосив, що внутрішня заборгованість становить уже близько 30 мільярдів гривень, у зв’язку з чим значно ускладнюється процес реформування галузі енергетики в державі.
«Чи можемо ми реформувати енергетичний сектор, коли 30 мільярдів заборгованості? Тому я нині активно працюю для того, щоб розшити бюджетні заборгованості і залишити комерційні борги. Коли з’являються комерційні борги, то всі зрозуміють, яка їх природа створення та хто за ними стоїть», − наголосив високопосадовець.

Коментарi

Коментарiв