Андрій Новак: Україна знову може потрапити в енергетичну залежність від Росії

320
Очільник Комітету економістів України Андрій Новак

Держстат оприлюднив статистичну інформацію про зовнішню торгівлю товарами з країнами-партнерами у минулому році. Стало відомо, що попри війну не припиняється торгівля з країною-агресором. Навпаки, зовнішньоторговельний обіг між Російською Федерацією та Україною порівняно з 2016 роком торік значно пожвавився.

Обсяг експорту зріс з 3,6 мільярда майже до 4 мільярдів доларів США. А імпорту – з 5,1 до 7,2 мільярда доларів.

Зростання зовнішньоторговельного обігу України та Росії говорить про те, що українська влада припинила гратися у реверси і вже відбуваються прямі поставки енергоресурсів з Росії. Енергоресурси – це 85% імпорту з Російської Федерації.

Український експорт в Росію – це переважно продукти машинобудування, виробництво яких у РФ не налагоджене, а імпорт з інших країн обійдеться дорожче.

Якщо тенденції зовнішньої торгівлі України та Росії зберігатимуться, то знову потрапимо в енергетичну залежність від РФ. Тобто повернемося до того стану, який був ще до Революції Гідності та початку військової агресії Росії проти України.

Українська влада поки що нічого не зробила для того, щоб зменшувати енергетичну залежність від РФ. Власний видобуток газу не нарощується, не збільшується постачання енергоресурсів з інших країн.

Тому очікувати зменшення обсягів торгівлі з Росією цього року не слід. Навпаки, наші деякі урядовці вважають, що слід відновлювати співпрацю з РФ, зокрема, з виготовлення ядерного пального. Напевно, українській владі вигідно торгувати з Росією й, очевидно, не без зиску для себе.

Джерело: Андрій Новак

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв