Субсидії – лише обман для населення, – Тимошенко

230
Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко назвала немонетизовані субсидії великим обманом населення й закликала владу направити ці кошти на підвищення соціальних стандартів.

Під час круглого столу «Чи переживуть українці чергове підвищення комунальних тарифів?», організованого Інститутом Горшеніна, Тимошенко наголосила, що немонетизовані субсидії, які гальмують провадження програм щодо збереження енергоресурсів, є звичайним обманом українців.
«Субсидії − це великий обман. Є низка факторів. Перший − людей, які не мають грошей, наповнили субсидіями, і деякі сім’ї платять навіть менше, ніж до підвищення. У них як мінімум не буде стимулів заощаджувати енергію. Ну, навіщо заощаджувати, якщо за все платить держава», − цитує Лівий берег лідерку «Батьківщини».
За її словами, другим фактором є те, що кошти на субсидії беруть із державного бюджету, у той час як їх можна було би спрямувати на індексацію пенсій і зарплат. У такому разі не було б самої необхідності субсидій: «Людей штучно заганяють у нульові пенсії і зарплати, штучно садять на гачок субсидій, і насправді витрачають гроші на них, коли цього не треба робити − просто треба поставити адекватну ціну на газ».
«Третім фактором є відсутність монетизації субсидій. Ці гроші не платять людям як субсидії, щоб вони отримали гроші і направили їх на енергозбереження, утеплення будинків, заміну обладнання, а залишок залишили собі як премію за те, що вони заощадили. Це ж розумно», − підсумувала високопосадовець.

Коментарi

Коментарiв