Андрій Новак: Перед виборами влада вирішила за безцінь приватизувати залишки привабливих держпідприємств

1061
Андрій Новак, голова Комітету економістів України

Велика приватизація, оголошена державою на кінець року, не має нічого спільного з економікою. Таким чином влада лише вирішила пустити з молотка залишки великих підприємств напередодні виборів.

Нинішнє керівництво країни розуміє, що, ймовірно, за результатами президентських та парламентських виборів уже не буде владою. Тому й вирішили на завершення своєї каденції за безцінь приватизувати залишки найбільш привабливих державних підприємств. Тому вони намагатимуться доводити ці об‘єкти до банкрутства і зробити все, щоби знизити їхню ціну до мінімальної та «забрати залишки» із цього. Ви ж розумієте, що усі розмови про ринкову ціну та умови – блеф. Як приклад, минулого року три обленерго пішли в одні руки за мінімальними цінами.

Тож, 26 років держава не могла належно розвиватись, тому що увесь цей час відбувався процес перерозподілу власності. Тільки-но змінюється влада, знову йде приватизація та націоналізація. З однієї точки зору, як громадянин, я б цього не хотів, та з іншої – як економіст, приходжу до висновку, що нам потрібно якомога швидше завершити цей процес перерозподілу власності. Адже лише тоді держава нарешті зможе розвинутись. Поки триває цей перерозподіл, країна стоїть на місці або йде назад. Тому й з точки зору національних інтересів, краще, щоб усе це приватизували, і ми нарешті знову не йшли по колу після чергових виборів.

Джерело: Андрій Новак

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв