Андрій Новак: До кінця літа курс гривні знизиться до 27 грн/дол

970
Андрій Новак, голова Комітету економістів України

Зараз уряд разом з Нацбанком відновили штучну девальвацію гривні: оскільки є план досягти 30,1 гривні за долар – треба його виконувати.

Навесні й на початку літа спостерігався стабільний курс гривні та навіть більше того – незначне зміцнення. Але це було лише тимчасове явище. Надалі тенденція буде змінюватися і курс гривні відносно долара почне падати, що ми і спостерігаємо сьогодні. Це обумовлено тим, що український уряд та Нацбанк запланували подальшу девальвацію гривні до кінця поточного року, причому штучну.

Про майбутню девальвацію курсу гривні чітко було сказано в ухваленому Радою бюджеті на нинішній рік. Так, середньорічний курс мав становити 29,3 гривні за долар, а курс на кінець року – 30,1 гривні за долар. Зараз, коли перестав діяти фактор отримання експортної виручки від аграріїв, уряд разом з НБУ відновили штучну девальвацію гривні: оскільки є план досягти 30,1 гривні за долар – треба його виконувати.

Крім того, до кінця літа, поки триває активний період відпусток, уряд і НБУ будуть прискорювати девальвацію гривні, щоби було менш помітно, менше галасу, щоби менше людей скаржилися з цього приводу. Так що до кінця літа курс гривні, швидше за все, обвалитися до рівня 27 гривень за долар. А далі – восени і до кінця року – курс будуть доводити до запланованих показників і знецінювати нашу національну валюту до 30,1 гривні за долар.

Також крім того, сьогодні зріс курс євро до 31 гривні за євро. Щоб прогнозувати курс гривні відносно євро, потрібно розуміти, що він є відображенням курсу євро по відношенню до долара на світовому ринку. Тобто і в тому, і в тому співвідношенні спостерігаються приблизно ті самі тенденції.

Джерело: Андрій Новак

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв