Олександр Деркач: Сумна історія Греції повинна нас налаштовувати на правильний лад

787
Олександр Деркач, бізнесмен, економіст

Нова тема гуляє в новинах. Вже раз 20 прочитав. Про МВФ і міжнародні організації, які так допомагали бідній Греції, що та за 8 років усе не вибереться з боргової ями. З чого розумні люди, судячи з усього, повинні зробити висновок, що вони і нас теж до цугундера доведуть своєї допомогою. Забуваючи перед цим трохи освіжити пам’ять. Маленька, але горда Греція свого часу набрала зовнішніх боргів на 330 млрд євро. В 1,7 разу більше за ВВП. Я був в Греції, куди вона їх діла, не знаю. Дивитися нема на що. Пишуть різне, в основному, що сіяли як сівачі. І на соціалку, і на чиновників, і на збиткові держпідприємства. До 2010 року стало ясно, що це свято душі скоро накриється мідним тазом. Поховавши під собою парочку пристойних європейських банків.

В результаті була велика боротьба місцевих нанайських хлопчиків з такими ж з Євросоюзу, купа протестів з підпалами і погромами по всій країні, але план жорстких заходів в економіці був таки ухвалений. Натомість Євросоюз пробачив грекам більше 100 млрд боргів, інші – реструктуризував. Судячи з усього, назавжди. Природно, в результаті обмежень, економіка впала на чверть, безробіття досягло 22 відсотків. Не добре, звичайно. Але до чого тут МВФ і міжнародна допомога. Якщо не брати до уваги, звичайно, що тітка Меркель і дядько Макрон повинні довічно спонсорувати чиїсь забаганки.

Ця сумна історія повинна нас теж налаштовувати на правильний лад. У нас боргів не так багато. Порядку 47 млрд. Але і економіка менша, і просвіту поки особливого не бачити. Той же дефіцит Пенсійного фонду вже другий рік 140 млрд грн. Майже на рівні витрат на оборону. А є ще субсидії, ціни на газ і тд, і тп. Вибори ці нескінченні. Транші, транші. Адже борги колись віддавати доведеться. Можуть не реструктуризувати як грекам.

Джерело: Олександр Деркач

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв