Андрій Герус: Державу розглядають як територію для збирання мзди

704
Андрій Герус, колишній член НКРЕКП

Ви, мабуть, чули багато публічних заяв про енергоефективність, її важливість та пріоритетність.

Є така програма «теплі кредити», це коли держава співфінансувала заходи по енергоефективності. Це єдина програма, яка реально була доступна не у ФБ, а у реальному житті. І найкраща програма, хоча би по тій причині, що інших немає (ще є «фонд енергоефективності», але лише у фб, презентаціях та стратегіях – не у реальному житті).

На цей рік на «теплі кредити» було виділено 400 млн грн, які закінчилися вже влітку.

Для порівняння – на «зелені» євротарифи цього року піде біля 15 млрд грн.

На вугільну теплову генерацію біля 100 млрд грн, з яких 15 млрд грн надприбутки через формулу Роттердам+.

Думаю, всім очевидно, що в реальності енергоефективність взагалі ніякий не пріоритет. Так.., потриндіти на конференціях. Але із такими втратами енергії у будівлях, у мережах – це точно мав би бути пріоритет.

Адже чим більше споживаєш, тим більше імпортуєш того вонючого дорогого газу. Але, як кажуть, на мінваті стільки не заробиш, як на Роттердам+ та євротарифах на сонце. А реальний пріоритет там, де мають заробити потрібні люди. Бо державу розглядають, як територію збирати мзду.

В принципі у нас дійсно пустий бюджет. Але якби ДТЕК не імпортував вугілля через прокладки по завищених цінах, що мінімізує податок на прибуток, та платив ренту на вугілля від ціни Роттердам+, то «теплі кредити» можна було б збільшити вдвічі і вони б працювали цілий рік.

Це ж логічно і справедливо – хлопці, якщо ви вже закладаєте своє вугілля у тарифи по Роттердам+, то заплатіть ту нещасну ренту 0,75% від Р+. А ні, на*бати і тут державу.

Коротше, енергоефективність в цьому році закінчилась, тому далі будуть конференції про енергоефективність.

Джерело: Андрій Герус

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв