Експерт спрогнозував зростання української економіки 2017 року

323
Виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко оголосив, що економісти впевнені у зростанні української економіки вже 2017 року в разі реалізації низки умов.

В інтерв’ю 24 Устенко наголосив, що зростання української економіки в першу чергу залежить від інвестиційної складової. За його словами, експерти Міжнародного фонду Блейзера впевнені у неможливості стимулювання економічної галузі за допомогою звичних монетарного чи фіскального методу, які завжди використовують країни, що пережили масштабну кризу.
«Використання монетарних методів стимулювання економіки діятиме тільки в короткостроковому періоді, і буде вкрай негативно позначитися на рівні інфляції і додатковому тиску на місцеву грошову одиницю. Використання фіскальних методів ми вважаємо взагалі неможливим в умовах, коли немає фіскального простору. Наш прогноз, який ми виставляємо для дефіциту бюджету на цей рік − 4% ВВП, не дозволяє навіть думати про те, що можна стимулювати економіку фіскальними методами», − підкреслив експерт.
Відповідно, економіст вважає єдиним правильним методом для стимулювання української економіки запровадження структурних реформ: «Є багато надій на голосування у Верховній Раді цього тижня. Це може розблокувати притоки інвестиційного і фінансового ресурсу на території України уже протягом 2016 року».
Додамо, відповідно до підсумків першого кварталу поточного року, економісти зафіксували припинення падіння економіки в Україні, хоча і рівень зростання зафіксовано досить низький.

Коментарi

Коментарiв