Україна покращила позиції в рейтингу економічних свобод

342
Україна посіла 134-те місце зі 162-х

За рік Україна піднялася на 15 позицій і посіла 134-те місце серед 162 країн і територій, які увійшли до звіту «Економічна свобода в світі-2018», складеного канадським аналітичним центром Fraser Institute. Про це інформує Слово і діло

Як йдеться в прес-релізі локального партнера проекту – Центру Бендукідзе, рейтинг був складений на основі даних за 2016 рік.

«Тим не менш ми все ще залишаємося в економічно невільній групі разом із такими країнами, як Іран, Ірак, Пакистан, Білорусь, Зімбабве тощо», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що зростання рейтингу в основному відбулося завдяки валютній лібералізації, оскільки найсуттєвіша зміна зафіксована саме в категорії «доступ до надійної валюти». Однак незначна позитивна динаміка прослідковується й у решті показників.

«За рівнем економічної свободи Україна, на жаль, залишається саме там, де була в 2010 й навіть 2005 році», – підкреслив директор Центру Бендукідзе Володимир Федорин.

Очолили світовий рейтинг Ґонконґ і Сінґапур, які розташувалися на першому і другому місцях відповідно. До топ-10 також увійшли Нова Зеландія, Швейцарія, Ірландія, США, Грузія, Маврикій, Сполучене Королівство, Австралія та Канада (поділили 10-те місце). Десятка найбільш економічно невільних країн така: Судан, Гвінея-Бісау, Ангола, Центрально-Африканська Республіка, Республіка Конґо, Сирія, Алжир, Аргентина, Лівія та Венесуела. Деякі деспотичні країни, такі як Північна Корея та Куба, не представлені в індексі ЕСС через відсутність даних.

Мешканці країн із високим рівнем економічної свободи є багатшими, мають більшу політичну й громадянську свободу, а також живуть довше. Наприклад, країни з верхнього квартиля (25%) економічної свободи (наприклад, Велика Британія, Японія та Ірландія) мали середній дохід на душу населення в розмірі $40 376 в 2016 році порівняно з $5 649 у країнах із нижнього квартиля (Венесуела, Іран і Зімбабве). Середня тривалість життя становила 79,5 років у країнах верхнього квартиля й 64,4 року – в нижньому.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв