Тарас Загородній: Країна уже не може прогодувати парочку Коболєва і Вітренка

367
Тарас Загородній, політичний експерт

Учора сталося дві взаємозалежні події:

  1. Юля, по суті, в якості однієї з тем президентської кампанії оголосила якнайшвидшу посадку ОЗУ «Коболєва-Вітренка». З огляду на, що перед виборами владі потрібно демонструвати хоч якісь результати в боротьбі з корупцією, дуже непоганий пас із підколом. Не посадити – нести відповідальність за підйом цін на газ і ризик пролетіти на виборах. Посадити – припишуть ініціативу Юлі (якщо не вона, то ніхто б і не ворушився). Загалом, якщо їх посадять, то вже є користь від президентської кампанії. Це вже цікаво всім, і Порошенку, а особливо Гройсману, якому ця парочка разом з міжнародними спекулянтами викручує руки за ціною на газ. Йому теж переобиратися треба.
  2. Поки Гройсман засмутив парочку тим, що ціни на газ не підніматимуть (премії накриваються). Поки, до 18 жовтня. Воно й зрозуміло: переговори з МВФ поки йдуть. Ціни піднімеш, а вони грошей не дадуть. І відразу набіжить зграя з інвестбанкірів і «незалежних» експертів на зарплати тих же інвестбанкірів, які гривню почнуть качати і гроші на цьому заробляти. Ці крики можуть ускладнити виплати 417 млрд, Які потрібно виплачувати наступного року. Паралельно з переговорами з МВФ йдуть переговори з реструктуризації боргів та їх рефінансування. Що є правильно. І нічого страшного в цьому немає.

Але з ОЗУ «Коболєва і Вітренка» пора щось вирішувати. Країна вже не може прогодувати цю парочку. Субсидій на наступний рік вистачить. Але чи вистачить на наступний, коли ціни задеруть іще вище? Ось питання.

Джерело: Тарас Загородній

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв