Україна може відновити купівлю газу в РФ

275
4 червня 2016 року Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що не виключає можливості відновлення закупівлі газу у російського монополіста «Газпром».

«Україна розраховує купувати газ в обхід Російської Федерації, але уряд ухвалюватиме «політичне рішення», якщо «Газпром» зробить «правильну пропозицію», – заявив у коментарі Дзеркалу тижня новопризначений глава Кабінету Міністрів України.
Він нагадав, що вже найближчим часом Світовий банк надати українській стороні близько 500 мільйонів доларів США для закупівлі газу, проте державі доведеться виконати низку умов, зокрема йдеться про підвищення ефективності управління компанії «Нафтогаз».
Нагадаємо, у квітні «Нафтогаз України» заявив про відмову від закупівлі газу у російського підприємства «Газпром», мотивуючи це рішення завищеною ціною блакитного палива. Пізніше глава Міністерства енергетики й вугільної промисловості Ігор Насалик оголосив, що країна навіть не розпочинатиме переговори щодо цього питання доти, доки не завершиться розгляд справ Стокґольмським арбітражним судом.
Ще кілька років тому саме Російська Федерація була основним постачальником блакитного палива для України, проте станом на 5 червня поточного року держава не купує газ в РФ уже 191 день.

Коментарi

Коментарiв