Станіслав Зозуля: Українцям пора скинути з себе номенклатурно-олігархічних паразитів

353
Станіслав Зозуля, блогер

За інформацією МВФ, Україна стала найбіднішою країною Європи.

Усе логічно. За законами економіки найбільш економічно невільна країна в Європі стала найбіднішою.

Чому бідні? Не тому, що погані. Українці – кмітливий, талановитий і хоробрий народ. Якби ми були дурні, давно б уже звісили лапки і померли. Усе з нами нормально, немає на нас прокляття, ми не гірші, ніж усі інші європейські народи, ось тільки старий політичний клас водить нас по старих інтервенціоністських граблях.

Бідні тому, що невільні! Але чому невільні?!

Що заважає Україні зробити економічний прорив? Це – відсутність у політичної еліти здорового патріотизму та любові до своєї країни, здатності пожертвувати своїми політичними амбіціями в ім’я майбутнього, мислення на короткострокову перспективу, нездатність бачити long run-перспективу, будувати коаліції. Це – популізм, вузький політичний егоїзм, недовіра і нарцисизм політичних лідерів.

Усе, що потрібно зробити, давно відомо: захистити права власності, ввести мультивалютність і свободу руху капіталу, провести «регуляторну гільйотину», яка вивільнить людську ініціативу. Щоб популісти не звернули назад усі реформи, потрібно прийняти конституційний Акт економічної свободи, який обмежить держвидатки 25% ВВП, інфляцію – не більше 2% в рік, держборг – не більше 20% ВВП, заборонить дефіцит бюджету більше 2-х років поспіль. Нова податкова система повинна замінити ПДВ податком з роздрібних продажів товарів і послуг. Дискримінація імпорту повинна бути заборонена, мита повинні бути нульовими або мінімальними. Повинні бути проведені ринкові освітня і медична реформа, які відкриють шлях приватним інвестиціям в освіту та медицину. І нарешті, має бути запроваджений повноцінний ринок землі, в тому числі і для іноземців.

Україна – країна із величезним потенціалом, який із року в рік усе наростає. Як пружина, Україна вистрілить. Пора нарешті реалізувати нашу потенційну енергію в кінетичну, скинути з себе номенклатурно-олігархічних паразитів і дати народу свободу збагачуватися. Усе, що від держави вимагається, це безпека і справедливість, виплата безумовного базового доходу на рівні прожиткового мінімуму замість всієї соціальної і неефективної системи державної допомоги при посередництві чиновників.

За 20-30 років ми реально здатні обігнати такі країни як Польщу, не кажучи вже про Росію, Білорусь, Молдову. При всій повазі, однак саме Україна сплатила і продовжує платити найвищу ціну. Хто як не українці, які ціною власної крові утримують європейську цивілізацію від російської агресії, гідні мати маленьку (і звичайно недостатню) компенсацію за загиблих чоловіків, батьків і братів – можливість жити гідно і по-людськи?

Джерело: Станіслав Зозуля

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв