Олександр Кочетков: Український варіант автопілота. Погляд у майбутнє

171
Олександр Кочетков, політолог

Очевидно, що років за десять автопілоти стануть досить повсякденною і широко поширеною опцією. Автопілот зможе повністю самостійно керувати автомобілем, уникаючи аварій та не порушуючи правил.

Але це такий – цивілізований варіант автопілота. А нам треба випустити свій, український. Він не зможе керувати машиною. Але буде помічати всі порушення правил і помилки, які робить водій. Причому робитиме це буде вголос, голосно і безапеляційно, противним суддівським голосом. І оголошуватиме, які штрафи покладаються за конкретні порушення. В ідеалі – автоматично списуватиме суми штрафів зі спеціальної водійської банківської карти, яку треба буде оформляти разом зі страховкою.

Цей автопілот вестиме відеозапис поїздок і відключатиметься тільки разом з двигуном. Проїхався до роботи – набрав штрафів на місячну зарплату. Скінчилися гроші на водійській карті – машина не заводиться.

Причому, розмір штрафу повинен бути зав’язаний або на річний дохід автовласника, або на вартість марки його авто, щоби районний прокурор на «Бентлі» платив штрафи, які відчутні навіть для його мільйонерського заробітку.

Вважаю, через рік після впровадження таких автопілотів українські водії за дисциплінованістю на дорогах перевершать шведів, які змогли усією країною перейти з лівостороннього на правосторонній рух. Без єдиної серйозної аварії!

А ви – блокчейн, блокчейн…

Джерело: Александр Кочетков

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв